Drewno CLT oznacza drewno klejono krzyżowo. Drewniana płyta składa się z nieparzystej ilości warstw desek, które sklejone są ze sobą prostopadle do siebie. Panele CLT produkowane są w halach przemysłowych, dzięki czemu produkcja oraz montaż takiego domu trwa zaledwie kilka dni. Panele CLT są w pełni ekologiczne, drewno jest ściśle selekcjonowane oraz posiada certyfikaty PFEC oraz FSC, natomiast kleje stosowane do łączenia desek są wolne od formaldehydu.
Materiał CLT, dzięki krzyżowemu klejeniu, zyskuje dużo większą wytrzymałość, niż np. drewno lite. Dzięki temu ta technologia budownictwa drewnianego stała się w ostatnich latach bardzo popularna w krajach rozwiniętych. Technologia ta pozwala na wznoszenie budynków o kilkunastu kondygnacjach. Obecnie najwyższy budynek wykonany z CLT liczy niemal 20 pięter. Drewno CLT to materiał wszechstronny, co również przyczynia się do zwiększenia popularności; nadaje się zarówno do domów jednorodzinnych, jak i większych konstrukcji biurowych lub halowych.
Domy postawione w technologii CLT mają duży współczynnik ognioodporności (REI 120). Ich zaletą jest szybki czas stawiania konstrukcji - ściany z płyt CLT są prefabrykowane w fabryce, dzięki czemu wszelkie otwory okienne, drzwiowe czy elektryczne są wycinane jeszcze przed przyjazdem na budowę. CLT charakteryzuje się również eleganckim wyglądem, a specyfika tego materiału sprawia, że ściany domu wewnątrz nie muszą być okładne płytami. Dzięki temu mieszkańcy mogą cieszyć się widokiem i zapachem drewna. Drewno jest bardzo dobrym izolatorem, co sprawia, że domy stawiane w tej technologii do ogrzania zużywają około 50% energii mniej w porównaniu do tradycyjnego, murowanego budownictwa.